העסק פשט רגל ... נשארתי בלי משכורת ופיצויים

זה מתחיל בעיכוב קל בקבלת המשכורת ומסתיים ואסיפה דרמטית של כל העובדים. בד"כ מנהל את האסיפה עו"ד שמבשר לעובדים כי בצער רב ולאחר מאמצים, "אין לכם לאן להגיע מחר בבוקר".
זהו מצב שקורה מדי יום בישראל ומלווה בעוגמת נפש, בהשפלה וחוסר אונים מבחינת העובד המוצא עצמו לפתע מחוסר עבודה, ברוב המקרים אין את מי להאשים ולרוב המעסיק נשאב למערבולת שכילתה כליל את מפעל חיו ונותר בעצמו חסר כול.
המחוקק נתן פיתרון :
פרק ח לחוק הביטוח הלאומי חוקק על מנת לשמש רשת ביטחון לעובדים שנפגעו מקריסתו הכלכלית של מעסיקם. כלומר כאשר המעסיק נקלע למצב של "חדלות פירעון" יקבל העובד את שכר עבודתו וזכויותיו לפיצויים מהמוסד לביטוח לאומי עד לתקרה של 10 פעמים השכר הממוצע במשק ואף להשלמת החסר בקופת הגמל אליה הופרשו תגמולי פנסיה עד לכפל השכר הממוצע במשק.
על מנת לקבל את הכספים מביטוח לאומי חובה להגיש בקשה לפירוק החברה במסגרתה יתקיים דיון אחד ובו יינתן צו פירוק כנגד החברה וימונה לה מפרק. מיד עם מתן צו הפירוק ימלא העובד טופס "תביעת חוב" המפרט את הסכומים אשר מעסיקו נותר חייב לו, תביעות החוב יבדקו ויאושרו ע"י המפרק ויועברו למוסד לביטוח לאומי לצורך תשלום הכספים ישירות לחשבון הבנק של העובד.
ההליכים בבית המשפט המחוזי כרוכים בעלויות הכוללות: אגרות לבימ"ש ולכונס הנכסים הרשמי, פרסום בעיתונות וכדומה. המסתכמות באלפי שקלים בודדים שמתחלקים בין העובדים שהתארגנו יחד.
מדובר בהליך אשר יכול להמשך כשנה עד שנתיים אך תוצאתו מובטחת ועל כן חבל לוותר ולהרים ידיים.
מומלץ להיעזר בעורך דין הבקיא בתחום שילווה את התהליך ויביא לתוצאה המיוחלת בסיומו.
ב ה צ ל ח ה

ליצירת קשר [email protected] ; טל 04-9127777 ; נייד 050-4455514