עבירות תעבורה

משרדנו מעניק ייעוץ וייצוג משפטי לנחקרים ונאשמים בעבירות תעבורה, החל בעבירות קנס וכלה בתאונות קטלניות.
תחום דיני התעבורה במדינת ישראל הינו חלק מתחום של משפט פלילי, וככזה ניהול המשפט מתנהל על פי סדרי הדין הנהוגים במשפט הפלילי, לרבות העונש הקבוע בצד עבירת תנועה, שבמקרים מסוימים יכול להגיע אף לריצוי מאסר בפועל.
תחומי העיסוק המרכזיים של המשרד בדיני תעבורה הינם: עבירות קנס, עבירות ברירת משפט, עבירות מהירות, עבירות אי ציות לרמזורים ותמרורים, נהיגה ללא ביטוח, נהיגה ללא רישיון נהיגה, נהיגה ללא רישיון רכב, נהיגה בשכרות ותחת השפעת סמים, נהיגה פוחזת, נהיגה בקלות ראש, תאונות דרכים, הפקרה לאחר פגיעה (פגע וברח), עבירות סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה,

העונשים בגין עבירות תעבורה:
קנס: זהו העונש השכיח ביותר בגין עבירות תנועה, והוא יכול להיות מוטל ע"י שוטר שרושם דו"ח לנהג או במסגרת גזר דין של שופט.
פסילת רישיון נהיגה בפועל או על תנאי: להבדיל מפסילה מנהלית, שהינה בסמכותו של שוטר, ישנה פסילה המוטלת ע"י בית משפט אשר תכליתה עונשית. במקרים של הריגה או גרימת מוות ברשלנות עלולה להיגזר פסילת רישיון לצמיתות.
מאסר בפועל או על תנאי: מדובר בעונש החמור ביותר, שאינו שכיח בעבירות תעבורה, אך יכול להיגזר במקרים מסוימים של נהיגה ללא רישיון, התרת נהיגה לקטין, עבירה נשנית של נהיגה בשכרות, ובעיקר במקרים של גרימת מוות ברשלנות או הפקרה (פגע וברח).
עבודות שירות: עונש שניתן לבקש כהמרה של מאסר בפועל שאינו עולה על שישה חודשים.
עבודות לתועלת הציבור: בשונה מעבודות שירות הממירות עונש מאסר, עבודות לתועלת הציבור הינן רכיב ענישה עצמאי, שיכול להתווסף לכל עונש מלבד עונש מאסר בפועל.

הסתבכתם בעבירת תעבורה כלשהי? אינכם יודעים מה דינכם ומה העונש הצפוי לכם?
נוכח חשיבותו הרבה של חקירת המשטרה ונוכח ההשלכות מרחיקות הלכת שעשויות להיות לה על המשך ניהול ההליך הפלילי כנגד אדם, חשוב להיוועץ עם עו"ד פלילי טרם החקירה. דעו כי התייעצות משפטית עוד בטרם הגעתכם לחקירה במשטרה עדיפה על פני יעוץ בדיעבד ותיקון טעויות שנעשו במהלך החקירה. במידה והסתבכתם בביצוע מעשה העשוי לגבש חקירה פלילית - צרו עימנו קשר בהקדם.
ישנן עבירות תעבורה המצריכות ייעוץ וסיוע של עורך דין פלילי המיומן בדיני תעבורה , שכן התמודדות עימן לבד עלולה לגרור מצבים ועונשים לא נעימים. עורך דין מיומן בדיני תעבורה מכיר היטב את החוק והשיפוט בתחום תעבורה ויוכל לספק לנהג את ההגנה הטובה ביותר.

נהיגה בשכרות, פסילת רישיון, נהג חדש, המכון הרפואי, מהירות מופרזת, תאונות דרכים, עבירות תנועה, דוחות חניה