תיק גירושין

אסטרטגיה נכונה
כידוע, החיים הם דינאמיים ואין אדם יודע את אשר יוליד יום, ישנם מצבים בהם אנו צופים מאבק עיקש ולעיתים נדמה שהפתרון בר השגה ודרוש מאמץ קטן לסיום המחלוקת, ואולם במצבים רבים המציאות אינה ברורה ולא ניתן לצפות כיצד יסתיים התיק ובאיזה שלב.
לכן, קביעת אסטרטגיה לפני תחילת התיק, הינה חשובה ביותר ולעיתים אף מכרעת וזאת, מהנימוקים הבאים:

1. הליך הגירושין מתאפיין בחוסר וודאות וביטחון הן נפשי והן כלכלי ולכן, יש להציב יעדים ולהכין תוכנית להשגתם. כמובן, יש לבחון כל מקרה לגופו ובהתאם לכך יש לגבש תוכנית מושכלת.

2. גיבוש תוכנית מוקדמת ומושכלת להשגת היעדים, מסייעת בקבלת ההחלטות הנבונות והמטיבות ביותר, ובכך ממזערות נזקים היכולים להיגרם עקב אותן החלטות חפוזות הנובעות ממצוקה נפשית ו/או כלכלית אשר עלולות לגרום לנזק בלתי הפיך.

שיקוף המצב כפי שהוא
חשוב ביותר, להציג את התמונה הכוללת כמו שהיא נראית לעין זרה תוך התעלמות טוטאלית מהמצב הנפשי ו/או הכעס הקיים על בן ו/או בת הזוג. חשוב לומר, כי עיוות המציאות ו/או העובדות יכול לפגוע באופן מהותי בניהול התיק ועיתים אף לגרום לנזק בלתי הפיך.
בחינה והצבת יעדים ו/או מטרות
לאחר שיקוף המצב והבנה של הזכויות, יש להציב מטרות ו/או יעדים אליהם אנו מעוניינים להגיע ו/או להשיג כך שישרתו באופן מובהק את האינטרסים האישיים שלנו.
חשוב לומר, כי יש להציב מטרות ו/או יעדים אשר הינם ברי השגה ולא נציב לעצמנו יעדים ו/או מטרות שאינם ברי השגה אשר עלולים לגרור אותנו למאבקים מיותרים אשר בהם אין צד מנצח.

השגת היעדים ו/או המטרות
לאחר הצבת היעדים ו/או המטרות מגיע השלב בוא אנו נאלצים להתמודד עם המציאות ולהתבונן לה ישירות בעניים, ברור לכל, כי התמודדות זו הינה קשה ביותר אך יחד עם זאת, בזמן שיש לנו תוכנית ומטרות ההתמודדות תהיה קלה יותר ולכן, ככל שנקדים לפעול נצבור יתרון יחסי באופן ניהול התיק.

סוף דבר
החיים הם דינאמיים וכך גם תיק הגירושין נתון כל העת לשינויים, לפי כך, עלינו לגלות יצירתיות, פתיחות והבנה לגבי הנושאים השונים אשר עומדים על הפרק.
קיבעון ועקשנות יכולים לעיתים להוביל לתוצאות שליליות, ובאם נתגמש ונבחן את התמונה במלואה נחסוך זמן רב, כאב, הוצאות מיותרות ונהיה מוכנים להתחלה חדשה.

לקבלת ייעוץ אנא צרו קשר 050-2131313